گرامیداشت حماسه عاشورا هرسال پرشورتر و گسترده‌تر است

1396/6/30 0:0

رهبرانقلاب، امروز در ديدار اعضای مجلس خبرگان:
🔹ماه محرم، ماه امام حسین علیه‌السلام و ماه همه ارزشهای متبلور در وجود مقدس آن حضرت همچون جهاد، شهادت، اخلاص، وفا، گذشت، اهتمام به حفظ دین خدا و ایستادگی در مقابل قدرت‌های معارض دین است.
🔺حادثه #عاشورا در طول زمان زنده‌تر شده و گرامیداشت این حماسه عظیم، هر سال نسبت به قبل، پرشورتر و گسترده‌تر است که همین موضوع دربردارنده پیام و معنای خاصی است و به فضل الهی این جریان به رهبری امام حسین (ع)، در دنیا پیش خواهد رفت.۹۶/۶/۳۰

 

🌹عزت جمهوری اسلامی بواسطه مجاهدت جوانانی مانند شهید حججی بدست آمده است

🔻رهبر انقلاب، صبح امروز:
🔹برخی در تحلیل‌های خود اشتباه نکنند زیرا مواضع امریکا به دلیل قدرت و توانایی در مقابل ایران نیست بلکه کاملاً به دلیل ضعف و شکست و عصبانیت اوست.
🔹باید این حضور موفقیت آمیز و عزتمندانه جمهوری اسلامی  را با عقل و تدبیر و فکر درست، و همچنین با اشتباه نکردن در نحوه مراودات و تصمیم گیریها و موضع گیریها، حفظ کرد.
🔺عزت کنونی بواسطه مجاهدت مردم و #جوانان و ریخته شدن خون شهدا به دست آمده. شهید عزیز محسن حُججی یک نمونه بود و ما از این نمونه ها در میان جوانان بسیار داریم و خداوند متعال این نمونه را به دلایلی در مقابل دیدگان برجسته کرد تا همه تسلیم این حقیقت شریف شوند که #انگیزه_انقلابی در میان جوان، به فضل الهی روز به روز در حال افزایش است. ۹۶/۶/۳۰
🌷 #شهید_محسن_حججی

 

نمی‌گویم با دنیا قطع رابطه کنیم اما «پای قدرتمند خود را با عصای بیگانه عوض نکنید!»

🔻رهبر انقلاب، امروز در دیدار اعضای خبرگان:
🔹آحاد مردم و همچنین مسئولان کشور بدانند، حل مشکلات اعم از اقتصادی و فرهنگی، تنها به دست خودِ مردم و اتکاء به توان و ظرفیت‌های داخلی امکان‌پذیر است و نه با اتکاء به بیگانه.
🔹این موضوع باید آن قدر در جامعه تکرار شود تا بصورت یک گفتمان رایج و قطعی درآید.
🔹من نمی‌گویم با دنیا قطع رابطه کنیم و از اول انقلاب تا کنون همواره بر ارتباطات گسترده با دنیا تأکید داشته‌ام اما می‌گویم «پای قدرتمند خود را با عصای بیگانه عوض نکنید!»
🔹اشکالی که نسبت به مذاکرات هسته‌ای داشته و داریم و مکرر نیز در جلسات با مسئولان مطرح کردیم این است که #مذاکره اشکالی نداشت اما باید در این مذاکره مراقبت و دقت لازم انجام می‌گرفت تا اینگونه نباشد که هر غلطی که طرف مقابل انجام بدهد، #نقض_برجام محسوب نشود اما هر اقدام ایران، نقض برجام محسوب شود.
🔺باید با دنیا کار کنیم و الزامات آن را هم می‌پذیریم اما نباید به بیگانه چشم دوخت. ۹۶/۶/۳۰

برای دانلود فایل کامل سخنرانی اینجا کلیک کنید

 

منبع : khamenei.ir


تاریخ بروز رسانی:   6 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۱

 


چاپ
< >