بیانات رهبر انقلاب در دیدار جمعی از شاعران و اهالی فرهنگ و ادب 20 خرداد

1396/3/20 0:0

پيامک‌هاي اين ديدار
رهبر انقلاب: در گزارش حوادث کشور و احوال شخصيت‌هاي ملي ضعف وجود دارد؛ ايراني‌ها در اين خصوص دچار تنبلي و کوتاهي هستند؛ مثلاً امام بزرگوار ما شخصيتي درجه يک است که دوست و دشمن به عظمت او اعتراف دارند اما تاکنون چند کتاب درباره‌ي اين شخصيت عظيم نوشته شده است؟
رهبر انقلاب: حوادث سوريه و مدافعان حرم و قضاياي مهم عراق درخور سرودن صدها و هزاران شعر است/ بسياري از مردم از اينکه آمريکايي‌ها در عراق چه هدفي داشتند و چگونه سرشان به سنگ خورد اطلاع ندارند؛ اما اين قضيه، بسيار مهم و نيازمند تبيين است که چگونه «عراقِ صدّام» به «عراقِ شهيد حکيم» تبديل شد.
رهبرانقلاب،در ديدار با شاعران: شاعران به منظومه‌سازي از موضوعات و همچنين سرودن در رشته‌ي «هجو» از برخي مسائل عجيب دنياي امروز اهتمام کنند/ پيامبر اکرم (ص) به يکي از شاعران از صحابه‌ي خود دستور دادند که مشرکان را هجو کند و امروز نيز مواردي همچون رقص شمشير «جاهليت مدرن» در کنار «جاهليت قبيلگي» يا قرار گرفتن دولتي همچون عربستان سعودي در کميسيون حقوق بشر سازمان ملل، مسائلي است که به‌جدّ، جاي هجو دارند.
درسالروز ولادت امام حسن مجتبي(ع) جمعي از اهالي فرهنگ، شعر و ادب فارسي با رهبرانقلاب ديدار ميکنند. در اين ديدار که همزمان با اقامه نماز مغرب وعشا و صرف افطار آغاز ميشود، تعدادي از شاعران جوان و پيشکسوت کشورمان و همچنين تعدادي از شاعران فارسي زبان غيرايراني به قرائت اشعار خود در حضور رهبرانقلاب ميپردازند.

 

برا دیدن فایل pdf کامل سخنرانی کلیک کنید

کلمات کلیدی:
رهبر     خامنه.ای        

تاریخ بروز رسانی:   21 تير 1396

تعداد بازدید:   ۱

 


چاپ
< >